Karta biblioteczna kartą rabatową – rusza program ProKultura [patronat]

Tańsze bilety do teatru, opery, filharmonii, muzeów oraz zniżki na zakupy – to czeka na wszystkich posiadaczy karty bibliotecznej w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece w Bydgoszczy już od 10 maja. Wtedy rusza program ProKultura

Od 10 maja 2013 karta biblioteczna zacznie działać jak karta rabatowa, upoważniająca do szeregu zniżek, zarówno na wydarzenia w rożnych instytucjach kultury, jak i różnego rodzaju zakupy.

- Jest to rodzaj nagrody – tłumaczy Ewa Stelmachowska, dyrektor Biblioteki. Każdy czytelnik posiadający aktywną kartę biblioteczną może dołączyć do programu ProKultura. Wystarczy, że na jego karcie zostanie przyklejony specjalny hologram upoważniający do kulturalnych zniżek w całym mieście. Samo dołączenie do programu jest bezpłatne – wystarczy posiadać kartę.

Załóż kartę biblioteczną za friko

Ci, którzy jeszcze nie są zapisani do WiMBP w Bydgoszczy, mogą to zrobić 10 maja w trakcie Nocy w Bibliotece. Wtedy bezpłatnie można założyć konto biblioteczne otrzymując od razu kartę z hologramem, upoważniającym do zniżek. Ci, którzy założyli konto wcześniej, mogą zaś zgłosić się po taką darmową naklejkę z hologramem w dowolnym czasie.

Natomiast założenie karty bibliotecznej poza dniem jutrzejszym to koszt 5 złotych, a jej odnowienie to 3 złote każdego roku.

Co i gdzie dostanie się taniej?

Wśród partnerów programu ProKultura znajdują się takie instytucje jak Opera, Galeria Miejska BWA (50% zniżki na wszystkie biletowane wydarzenia), Filharmonia Pomorska (bilety w cenach promocyjnych 10-15 zł), Teatr Polski (bilety w cenie biletu grupowego na jeden spektakl w miesiącu), Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślecinek” (ulgi na różne atrakcje, np. w każdy pierwszy wtorek miesiąca bilet normalny do ZOO w cenie ulgowego), a takze zniżki do Multikina, Olimpic Bowling Center, na korzystanie z Wypożyczalni Sprzętu Turystycznego Przytani Bydgoszcz, do różnych gastronomicznych lokali czy zakupy.

Dokładne informacje o aktualnych zniżkach dostępne będą na stronie prokultura.net

Konkursy na facebooku z darmowymi wejściówkami

Warto też polubić profil ProKultury na facebooku. – Tam na bieżąco będą pojawiały się informacje, ale również konkursy dla czytelników, użytkowników programu ProKultura – zachęca Joanna Pawłowska, kierownik Działu Promocji. – Będzie można wylosować, wygrać wejściówki, albo też ofertę naszych partnerów.

Udało się w innych miastach

Podobne programy funkcjonują już w Gdańsku czy Wrocławiu. Tam projekt się sprawdził. Biblioteka Główna w Gdańsku po dwóch latach od wprowadzenia „Karty do kultury” zanotowała podwojenie liczby czytelników. Ci z chęcią korzystają z przysługującym im zniżek, wszak – czytanie się opłaca!

Bydgoszcz Za Friko objęło program ProKultura swoim patronatem.

Tekst: Kasia

ProKultura Bydgoszcz
Program ProKultura – plakat

Dodaj komentarz